lišta Titulní stránkaOd smrti k nesmrtelnosti

Osho


Obal knihy, OSHO: Od smrti k nesmrtelnosti Život není zvyk, život je nepřetržité hledání, kladení otázek. Život je otevřená cesta, a dokud nenalezneš konečnou pravdu svého bytí, nezastavuj se. Existuje mnoho zastávek míst krásných, kouzelných, přitažlivých, skvostných míst. Pamatuj, že pokud nepoznáš, kdo a kým jsi, není pro tebe žádné zastávky. Ano, můžeš si trochu odpočinout na každé zastávce, přesto neustávej v pohybu. Zůstaň otevřen všem druhům zkušenosti.

Nejsem zvláštní, nejsem svatější než tisíce. Nejsem mesiáš ani prorok, jen prostá, obyčejná lidská bytost. S takovým člověkem nedokážete založít něco jako svatou historii křesťanství, hinduismus, budhismus. Padají do stejné propasti, do stejné temnoty. A základní příčinou je, jejich proroci, mesiáši a jejich zakladatelé se usilovně snažili být konzistentní, protože stejnorodost byla považována za něco ohromně cenného. Je ohromně cenná, ale jen pro hlavu. Sebepopírání si žádný vědec dovolit nemůže, musí být konzistentní. Nejsem vědec. Jsem mystik.

Abyste mohli být se mnou, musíte se naučit jednomu umění, a to: neberte má tvrzení vážně. Na okamžik se z nich radujte, ale neočekávejte, že je nepopřu. Nenuťte mě plnit vaše očekávání. Já vám nikdy neukládám, abyste plnili nějaké očekávání. Přinejmenším tolik můžete udělat - jednoduchá věc.

Po staletí mistři žákům vnucovali své myšlenky. Já vám nevnucuji žádnou svou myšlenku. Nenaléhejte na mě s tím, jak se mám chovat, co mám říci nebo neříci. Smiřte se s tím, že vyslovení tvoří protiklady, vyslovení tvoří nepřátelství lidí vně, vyslovení tvoří zbytečný zmatek.

Nic ode mne neočekávejte.

Otevřete svá srdce.

CENA: 98,-
ISBN 80-72-05-014-1