lišta Titulní stránkaČakry

Centra energie

Harish Johari

Obal knihy, Harish Johari: Čakry Tantra je dávná věda, která považuje lidské tělo za nejlepší nástroj k vyjádření vědomí. Tato dokonalost je vnímána psychickými centry – čakrami. Jsou umístěny v cerebrospinální systému, kde se odehrává interakce mezi vyšším vědomím a touhou. Pochopením a využitím energií čaker je jedinec schopen dosáhnout osvíceného stavu.

Harish Johari, indický vědec a expert v umění tantry, nabízí pochopení klasických principů čaker pro jejich praktické využití v současnosti. Odhaluje základy těchto jemných center proměn pomocí vizualizace, která je nezbytná pro tantrická cvičení a jejich uskutečňování.

Johariho překrásné, barevné ilustrace poskytují tradiční i vizionářské zobrazení každé čakry. Meditace s použitím těchto podob oživuje cerebrospinální centra a harmonizuje kompletní psychický a fyzický systém. Kresby umožňují aspirantovi vybarvovat je a cvičit si tak jejich vizualizaci a uvažovat o významu jednotlivých čaker. K čakrám neodmyslitelně patří mantry, barvy, astrologická znamení, božstva, stejně jako poznání charakteristického chování a typů osobností.

Čakry nám poskytují pomůcky k aktivaci center proměnlivé energie a pozvedají intelektuální kvality prožitku spirituálního růstu. Nyní má možnost i západní čtenář získat hodnotné informace o těchto dávných tradicích z jednoho zdroje. Pro studující a spirituální aspiranty každé úrovně mohou být ČAKRY neocenitelným a praktickým zdrojem informací a technik.

Harish Johari celý svůj život nepřetržitě studuje a praktikuje tantru, je znalcem hinduismu, spisovatelem, malířem sochařem a také je znám jako skladatel indické hudby. Mezi jeho další tituly patří Tantra, Ajurvédická masáž a Léčivá síla drahokamů.

CENA: 168,- Kč
ISBN 80-7205-827-4