lišta Titulní stránkaTantrická masáž - láskyplná rozkoš

(Sybilha)

 

Masáž je jedním z nejpříjemnějších a nejpřirozenějších způsobů tělesného kontaktu mezi lidmi. Má schopnost nás uvolnit, uklidnit a odplavit napětí a stres nastřádané za celý pracovní týden. Po dobře provedené masáži se cítíme jako znovuzrození. Dnešní uspěchaná doba ale kvalitním masážím příliš nepřeje. Na běžném ceníku masážního salonu najdete tělo rozparcelované na záda a šíje, nohy a  ruce. U každého s příslušnou cenovkou a časovou dotací. Naše tělo však tvoří jeden celek a máme-li se při masáži opravdu uvolnit, potřebujeme více času a zapojení celého těla. Důležité jsou také přístup tantrického maséra či masérky. Podle tantrického učení o energii se pocity dávajícího přenáší i na přijímajícího, a tak masér předává nejen své pocity, ale i svůj přístup.

 

 

Tantrický přístup je založen na plném přijetí všeho, co je přirozené. V Tantře je každý muž i žena vnímán jako jedinečná bytost, jako projev boha shivy či bohyně shakti. Člověk je dokonalý právě tak, jak je. Tantra  vítá vše, co se v přítomnosti uděje, a zároveň nikam netlačí. Nechává věci prostě plynout. A tehdy se otevírá prostor pro nové zážitky a zkušenosti. Ve chvíli, kdy se cítíme plně přijati a nejsme do ničeho tlačeni. Ve chvíli, kdy cítíme bezpodmínečnou lásku a zároveň bezpečí hranic, které tantrické masáži dává rituální podoba. Pak můžeme zažít něco nového a odlišného od naší dosavadní zkušenosti.

 

Ale co to vlastně je tantrická masáž    

 

Technik tantrické masáže existuje celá řada. Některé vychází pouze z tantry, jiné z taoistické tradice, některé se snaží o propojení různých prvků a tradic. Záleží na osobnosti maséra, jeho zkušenostech a světonázoru. Tantrická masáž, kterou sama učím a praktikuji v sobě spojuje prvky starodávných tantricko-taoistických technik a klasické masáže. Je to jemný a smyslný rituál, který rozproudí energii a naplní celé tělo vzrušením a něhou. Láskyplné a léčivé doteky, tantrické masérky či maséra pomáhají k větší úplnosti, celistvosti a láskyplnému sebe-přijetí svého těla a svého vzrušení. Součástí tantrické masáže je i masáž joni a lingamu, různé druhy doteku, od úplně jemných až po dynamické, patří do ní i masáž hlavy a uší, omývání horkými ručníčky, použití speciálních aroma-terapeutických silic, vůní a přírodních vyživujících olejů. A to vše za zvuku příjemné hudby. Díky tantrické masáži člověk přestává prožívat orgasmus pouze ve svých genitáliích, ale přenese jej jako hluboký, naplňující pocit do celého těla.

 

Do tantrické masáže nepatří milování, ani erotická výměna. Při běžném sexuálním kontaktu jsme zvyklí starat se krom sebe také o blaho našeho partnera či partnerky, čímž ale děláme dvě věci najednou a nemůžeme se tolik ponořit do vlastního prožitku. Během tantrické masáže může člověk naplno prožívat vše, co právě probíhá a nemusí se o nic starat, ani nikomu nic oplácet. To mu umožní ponořit se opravdu hluboko do prožitku a vlastní meditace.

 

Práce s energií    

 

Součástí tantrické masáže je také vědomá práce s energií. Podle tantrického učení je na těle člověka 7 hlavních energetických center, které nazýváme čakry. Tato místa odpovídají různým úrovním našeho života. Od úrovně pudové sexuality až po rovinu hluboce duchovní. Během tantrické masáže dochází k propojení sexuality, srdce a duchovnosti tak, aby naše sexualita nebyla prožívána odděleně, pouze v pohlaví, ale abychom ji vnímali také srdcem a duchem. Jedině tak zažijeme pocit naprosté celistvosti. K práci s energií se používají techniky z biodynamické masáže, dále dech a záměr. To vše provádí masér, některé techniky se ale může přijímající naučit a umocnit tak svůj prožitek.

 

Jaký je rozdíl mezi tantrickou a erotickou masáží? 

 

Rozdíl pocítíte především v prožitku z masáže. Z tantrické masáže vyzařuje opravdové přijetí sexuality a s ní spojené posvátnosti. V tantře je sexualita prostředkem k sebe-léčení a objevování nových životních a vztahových dimenzí. To vše je předáváno skrze dotek, rozhovor, přijetí a pocit. Důležitou součástí praxe tantrických masáží je duševní hygiena maséra či masérky. Při masáži dochází k určité energetické výměně mezi přijímajícím i dávajícím a masér/-ka si musí zvážit, kolik masáží může za týden poskytnout, aby se z rituálu nestal business. Tantrická masáž je především posvátným, krásným aktem, na symbolické rovině je službou bohovi/ bohyni, a toto by se z ní nemělo vytratit.


Erotická masáž pracuje především s tělem a tělesností. Spirituální rámec zde nemá velký význam. Velmi záleží na motivech erotické masérky a na tom, zda ji masáž opravdu baví nebo je to jen forma dobré obživy. To se v kvalitě masáže a tím i prožitku klienta samozřejmě odrazí. Problém může být také ve velkém počtu zákazníků. Pokud erotická masáž přejde dál, může se z ní stát sex za peníze neboli prostituce. V tomto případě zde není už nic tantrického. Dávající jsou v těchto případech často odděleny od svého těla. Tento mechanizmus, zvaný disociace, umožňuje poskytnout zákazníkovi tělo, zatímco osoba jakoby v něm v tu chvíli nebyla přítomna. V Tatře jde naopak o prožití daného okamžiku a integraci všech prožitků.

 

 

Účinky tantrické masáže  

 

To, co získáte v tantrické masáži je krom bezprostředních účinků na tělo i psychiku, především zážitek. Zážitek toho, čím vším může sexualita být. Tento zážitek si můžete přenést do svého vlastního sexuálního života, jakožto princip a na jeho podkladě se pustit do vzrušujícího objevování jeden druhého. Krom toho má masáž pozitivní vliv při předčasné ejakulaci, či poruchách erekce, přílišném množství stresu a celkovém napětí těla vlivem přepracovanosti. Pomáhá k větší propojenosti a celistvosti.